Co dělat na Zanzibaru

Co dělat na Zanzibaru

Zanzibar nabízí širokou škálu aktivit a zajímavých míst, ze kterých si vybere každý cestovatel. Hlavní sezóna probíhá od července do října. V tomto období dosahují  průměrné denní teploty 25 stupňů.

Cestovní kanceláře disponují velkým počtem nabídek s různými cenovými nabídkami, datovými možnostmi a aktivitami. Vybrali jste se vydat na Zanzibar bez cestovky? To vás budou jistě zajímat i praktické informace a tipy na to, co před cestou zařídit.

Teď už přejdeme na typy, co dělat na Zanzibaru, abychom si dovolenou stoprocentně užili.

Co vidět

Písčité pláže s průzračnou vodou jsou samozřejmostí, co dalšího vidět, abyste mohli po vaší dovolené říci, že jste opravdu poznali Zanzibar?

Atol Mnemba

Miniaturní ostrůvek obklopený korálovým útesem je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Dostanete se na něj výletní lodí.

Jozani Forest

Jedná se o pozůstatek pralesa, který dříve pokrýval ostrov. V tomto nevelkém „pralese“ narazíte na vzácný druh opic, kterým je – gueréza červená a na další zvířata jako kočkodani a antilopy.

Mercury House

Dům, ve kterém vyrůstal Freddie Mercury. Kolem hlavního vchodu se nachází jeho fotografie a cedule s nápisem Mercury House. Turisté se sem vydávají velmi často.

Pemba

Méně navštěvovaný ostrov Zanzibarského souostroví se nachází východně od hlavního ostrova. Jezdí sem méně turistů, takže pokud je vaším hlavním cílem odpočinek a relax, pravděpodobně tento ostrov oceníte.

Pláže v oblasti Nungwi

Pokud hledáte kouzelné pláže s průzračnou vodou, jste tady správně. Nungwi se nachází v severní části ostrova.

Prison Island

Z názvu ostrova vylívá, že je pojmenovaný po věznici. Zajímavostí však je, že tu nikdy žádná věznice nebyla. Ostrov sloužil jako překladiště otroků.

Podívejte se zblízka na želvy obrovské, které váží až 200 kilogramů, opalujte se na plážích a šnorchlujte v průzračných vodách.

Restaurace The Rock

Ceny v této restauraci jsou vyšší než ostatní ceny na Zanzibaru co se pokrmů v restauracích týče. Předem si zarezervujte místo a vychutnávejte si místní dobroty z nevšedního místa na vodě.

Stone Town

Od roku 2000 je zapsáno na seznamu UNESCO. Navštivte anglikánskou katedrálu, která leží na východním okraji Stone Townu. Podívejte se také do perských lázní z 19. století nazývané jako  Hamamni.

Jaké aktivity vyzkoušet

Opalování už vás nebaví? Zkus některou z těchto aktivit!

  • Šnorchlování – Objevujte podmořský svět s vámi přivezeným vybavením, nebo si ho jednodušše půjčte přímo na místě. Šnorchlujte v blízkosti pláže sami, nebo si zarezervujte výlet s některou výletní agenturou.
  • Surfování – Za surfařský ráj Zanzibaru je považována východní část ostrova nazývaná jako Paje.
  • Spice tour – Zanzibaru se nazývá také jako Ostrov koření. Vyzkoušejte chutě nejrůznějších koření od pepře až po vanilku na místních trzích či farmách.
  • Nakupování – Nakupte si památkový suvenýr, od šperků po koření, budete překvapeni, jakou rozmanitost výrobků tu objevíte. Při nakupování v místních trzích zkuste smlouvat a získat tak nižší ceny.
  • Blue safari – Organizovaný výlet, který vás zaveze na různé menší ostrůvky v jižní části Zanzibaru.
  • Plavání a šnorchlování s delfíny – Zarezervujte si místo s některou z tours, které nabízejí různě dlouhé výlety a vydejte se pozdravit delfíny. Oblast Kizimkazi je domovem pro delfíny skákavé a indočínské.


Kromě těchto zajímavých aktivit a míst se můžete vydat do ostatních Afrických zemí jakou je třeba Tanzanie, pod kterou Zanzibar spadá, nebo třeba Keňu.

Cestovní pojištění na Zanzibar

Před odjezdem na dovolenou si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Využijte 50% slevy na AXA pojištění.

50% SLEVA NA POJIŠTĚNÍ

Pokud odjíždíte na delší pobyt na Zanzibar, do jiné země Afriky či jinam do světa, srovnejte ceny pojištění s True Traveller – oblíbené cestovní pojištění, které nabízí extra vysoké limity.

Bezpečné cestování!