Národní parky v Africe

Národní parky v Africe

Afrika disponuje více než padesáti národními parky. Mezi nejznámější národní parky ve východní Africe patří ty, které leží ve státě Tanzanie. Kde jinde najít národní parky v Africe a proč je navštívit?

Vidět na vlastní oči africká zvířata v jejich přirozeném prostředí je jedním z hlavních důvodů, proč cestovatelé z celého světa navštěvují Afriku. Právě na tomto území se vyskytuje několik národních parků, které nabízejí nevšední faunu a flóru.

Národní parky v Africe

Pokud přemýšlíte nad tím, kam vyrazit na safari, můžete si vybrat z těchto míst, která jsou považována za nejkrásnější africké národní parky. Jak může prozradit africká mapa, v jednotlivých státech se může vyskytovat hned několik národních parků.

Bwindi, UGANDA

Pokud plánujete navštívit Ugandu, nezapomeňte zajít do tohoto národního parku. Jedná se o jediné místo, kde je možné spatřit horské gorily. Ty se totiž nevyskytují v žádné zoologické zahradě na světě. Tato zvířata patří mezi ohrožené druhy a jsou k zahlédnutí pouze s ozbrojeným průvodcem. Ten chrání nejen lidi před gorilami, ale také gorily před lidmi.

Chobe, BOTSWANA

Národní park v Botswaně, ve kterém se nachází řeky, jezera, močály, travnaté pláně a také lesy. Zdržuje se tu až 60 000 slonů, kteří tvoří sloní stáda. Kromě slonů se tu můžete setkat také s šelmami, hrochy a vodními ptáky.

Etosha, NAMIBIE

Jeden z největších národních parků Afriky. Jedná se o jediné africké chráněné území, které je kompletně oplocené. Díky svému vzniku v roce 1907 patří k nejstarším chráněným územím na světě. Tento africký národní park se savanou ležící v Namibii disponuje výskytem lvů, slonů, žiraf a dalších afrických zvířat.

Hwange, ZIMBABWE

Tento národní park je považován za místo s největší koncentrací zvířat v Africe. Kromě afrických zvířat zde uvidíte také pestrou přírodu. Poblíž parku se nacházejí slavné Viktoriiny vodopády.

Kilimandžáro, TANZANIE

Součástí parku je největší africká hora Kilimandžáro. Ročně sem zavítá až 50 000 návštěvníků. Pokud si chcete vyzkoušet výstup na vrchol, můžete se o to pokusit. Výstup trvající pár dní zvládne i nováček.

Krugerův národní park, JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

Krugerův národní park

Nejstarší národní park v Africe, který byl založen již v roce 1902. Tento park ležící v Jihoafrické republice je pojmenován podle politika Paula Krugera. Nyní patří mezi nejznámější národní parky Afriky. Zaujímá rozlohu zhruba 20 000 km². Podle výpočtů se zde vyskytuje zhruba 150 druhů savců, 500 druhů ptáků, 114 druhů plazů a 50 druhů ryb.

Mikumi, TANZANIE

Tento národní park Mikumi je ohraničen horami Uluguru a pohořím Rubeho. K založení parku došlo v roce  1964 během výstavby dálnice Morogoro – Iringa. Nachází se 300 kilometrů od města Dar es Salaam.

Podívejte se na zájezdy do Tanzánie a objevte kouzlo safari.

Ngorongoro, TANZANIE

Takzvaná „Noemova archa Afriky“  zabírá plochu o rozloze 300 km². Podle odhadů přírodovědců se zde vyskytuje zhruba 30 000 kusů zvěře.

Ras Muhammed, EGYPT

egypt potápění

Leží zhruba 30 kilometrů od letoviska Sharm el Sheik. Jedná se o nejstarší egyptské chráněné území, které lze rozdělit na pevninskou a mořskou část. Představuje jedno z vysoce navštěvovaných míst pro potápění na světě. Egypt láká turisty a cestovatele pro dovolenou a nezapomenutelné zážitky.

DOVOLENÁ V EGYPTĚ

Národní park Ruaha, TANZANIE

Druhý největší národní park Tanzanie nacházející se zhruba 130 kilometrů od města Dar es Salaam. Parkem protéká řeka Great Ruaha River. Většina parku je tvořena nedotčenou přírodou, veřejnosti je přístupná třetina parku. K vidění jsou zde hojně se vyskytující stáda slonů, buvolů a pretátorů.

Nejnavštěvovanější národní park v Africe Serengeti, TANZANIE

národní park Serengeti

Mezi národní parky v Africe patří i park zaujímající rozlohu 14 763 km². Řadí se mezi nejvíce navštěvované africké národní parky. Uvidíte zde různé druhy zvířat a typy krajiny.

South Luangwa, ZAMBIE

Park, který není příliš zasažen lidskou civilizací. Je oblíben zejména pro pozorování zvířat, které je možné v rámci pěší safari. Parkem protéká řeka Luangwa, která poskytuje vodu místním zvířatům. Vodní toky jsou obsazené hlavně hrochy a krokodýly.

Tsavo, KEŇA

Největší národní park Keni. Zajímavostí je, že je železnicí rozdělen na dvě části – východní a západní. Východní část nabízí turistům pohled na stáda červených slonů a lávový proud Yatta Plateau. Západní část láká turisty na pozorování různých druhů zvířat, které lákají místní vodní toky.

Tsingy de Bemaraha, MADAGASKAR

Turisty do tohoto národního parku lákají tzv. tsingy. Jedná se o vápencové skály, které se během několika milionů let vytvarovaly do vysokých věží. Zahlédnout tu můžete také jeskyně a menší jezera. Pravděpodobně narazíte také na lemury, kteří se v oblasti Madagaskaru hojně vyskytují. Díky své unikátnosti patří tento park na seznam UNESCO.

Zájezdy do národních parků Afriky

Chcete zažít safari a strávit několik dní a nocí v národních parcích obklopeni africkou zvěří? Podívejte se na nejlevnější zájedy a vyberte si netradiční dovolenou plnou zážitků.

Můžete si vybrat také variantu, kdy část dovolená strávíte v národních parcích a druhou část na exotickém ostrově Zanzibar.

Cestovní pojištění do Afriky

Před odjezdem na dovolenou si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Využijte 50% slevy na AXA pojištění.

50% SLEVA NA POJIŠTĚNÍ

Pokud odjíždíte na delší pobyt do Afriky či jinam do světa srovnejte ceny pojištění s True Traveller – oblíbené cestovní pojištění, které nabízí extra vysoké limity.

Bezpečné cestování!