Safaga je město v Egyptě, které se nachází na pobřeží Rudého moře a je oblíbenou turistickou destinací zejména pro své bílé písčité pláže a skvělé podmínky pro potápění. Město je ideálním výchozím bodem pro objevování všech úžasných míst v okolí, jako jsou například ostrovy Giftun nebo město Hurghada.

V Safaze najdete mnoho resortů a hotelů, které nabízejí širokou škálu aktivit, jako jsou například potápění, windsurfing nebo jízda na koni po pláži. Místní trh v Safaze je také velmi populární a nabízí mnoho tradičních suvenýrů a různých druhů egyptského zboží. Kromě pláží a aktivit v Safaze můžete také navštívit mnoho historických památek v okolí, jako jsou starověké egyptské chrámy a pyramidy v Luxoru a Karnaku.

Základní údaje

Safaga je město nacházející se na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Město Safaga se nachází přibližně 53 km jižně od Hurghady. Safaga je známá svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a skvělými podmínkami pro potápění. Město Safaga bylo dříve malou rybářskou vesnicí, ale postupně se rozrostlo v moderní turistické středisko.

Safaga je také známá pro svou lázeňskou kliniku, kde se léčí mnoho lidí trpících nemocemi kůže a artritidou díky svým léčivým horkým pramenům.

V Safaze se také nachází přístav, odkud vyplouvají lodě směrem k ostrovům v Rudém moři, jako jsou například ostrovy Tobia, Qulan nebo Sataya. Safaga se také nachází poblíž národního parku Wadi El Gemal, který je pro svou přírodní krásu velmi populární mezi turisty.

Město Safaga je také oblíbeným místem pro kiteboarding a windsurfing díky svým silným větrům a ideálním podmínkám pro tyto sporty. Safaga je velmi slunným městem s malým množstvím srážek během celého roku, což z něj dělá ideální destinaci pro turisty hledající sluneční a plážovou dovolenou.

Historie Safagy

Historie Safagy sahá až do doby faraonů, kteří zde budovali přístavy pro obchod s Rudým mořem. V moderní době se Safaga stala důležitým přístavem pro dopravu zboží z blízkých dolů a pro turistický ruch. Safaga byla také důležitým místem během druhé světové války, kdy zde byla britská základna. V roce 1993 bylo v Safaze podepsáno mírové dohody mezi Izraelem a Palestinou. Dnes je Safaga populárním cílem pro potápěče a vodní sporty, stejně jako pro návštěvu nedalekých historických památek.

Víza do Safagy

Pro cestovatele s českým občanstvím je nutné získat vízum pro vstup do Egypta. Turistické vízum s platností 30 dnů lze zakoupit na letištích v Káhiře, Hurgadě a Marsa Alam za poplatek 25 USD. Existuje také možnost zakoupit vízum předem prostřednictvím online portálu e-Visa.

Zajímavá místa v Safaze

Safaga je město, které se nachází v Egyptě na břehu Rudého moře a je významným turistickým střediskem. Zde je deset nejvíce navštěvovaných míst v Safaze:

 1. Potápění v Safaze: Město je známé svými úžasnými korálovými útesy a vodními aktivitami, jako je šnorchlování a potápění.
 2. Luxor: Výlety do Luxoru jsou velmi oblíbené pro turisty, kteří chtějí vidět mnoho historických památek a staroegyptských chrámů.
 3. Hurghada: Turistické město leží nedaleko Safagy a je oblíbené pro své krásné pláže a množství vodních aktivit.
 4. Stará Mons Claudianopolis: Toto starobylé místo se nachází v pohoří Qena a je známé svými antickými památkami a archeologickými nalezišti.
 5. Désert Blanc: Toto bílé pouštní území leží nedaleko Safagy a nabízí turistům krásné výhledy a dobrodružné výlety.
 6. Edfu: Další město s historickými památkami, jako jsou chrámy a starobylé budovy, které jsou oblíbené pro turisty, kteří se zajímají o starověkou historii Egypta.
 7. Aqua Park: Tento park je oblíbený pro rodiny s dětmi a nabízí mnoho vodních atrakcí, skluzavek a bazénů.
 8. Safaga Port: Místo, kde kotví lodě, které plují po Rudém moři, nabízí turistům možnost navštívit tradiční trhy a nakoupit suvenýry.
 9. Abu Dabbab Beach: Tato pláž je známá svým množstvím místních mořských živočichů, jako jsou karety, delfíni a další druhy ryb.
 10. Abu Simbel: Toto archeologické naleziště se nachází poblíž Asuánu a je známé svými staroegyptskými chrámy a monumenty.

Safaga Port

Safaga Port je hlavním přístavem města Safaga, který se nachází na východním pobřeží Egypta. Tento přístav je důležitým bodem pro obchodní plavby a také pro přijímání návštěvníků z výletních lodí a luxusních plavidel.

V Safaga Portu se nachází moderní přístavní infrastruktura, jako jsou mola, přístaviště a sklady, které slouží k nakládání a vykládání nákladu. Dále zde najdete také kanceláře lodních společností, restaurace, obchody s suvenýry a další turistické služby.

Safaga Port se stává stále více populárním cílem pro turisty, kteří se na výletní lodi plaví po Rudém moři. Turisté mohou využít příležitosti, jak prozkoumat okolní oblast a její zajímavá místa, nebo se věnovat vodním aktivitám, jako je potápění a šnorchlování.

Díky své poloze u Rudého moře je Safaga Port také výchozím bodem pro mnoho výletů na okolní ostrovy, jako jsou například Hurghada nebo Giftun Island. Turisté se zde mohou těšit na nádherné pláže, průzračnou vodu a úchvatné podvodní scenérie.

Co dělat v Safaze

Safaga nabízí různé aktivity pro turisty. Zde je pět tipů, co v této oblasti podniknout:

 1. Potápění a šnorchlování: Safaga je jedním z nejoblíbenějších míst v Egyptě pro potápění a šnorchlování. V oblasti se nachází mnoho potápěčských center a různých míst, kde můžete obdivovat korálové útesy, ryby a další podvodní život.
 2. Windsurfing a kitesurfing: Safaga je také oblíbeným místem pro vodní sporty jako windsurfing a kitesurfing. Větry v oblasti jsou ideální pro tyto aktivity a zdejší pláže nabízejí ideální podmínky pro vodní sporty.
 3. Výlet do Luxoru: Luxor je jedním z nejvýznamnějších historických měst v Egyptě a nabízí mnoho historických památek, jako jsou Karnakovy chrámy, Údolí králů a další. Z Safagy se sem lze dostat autem nebo autobusem.
 4. Návštěva lázeňského střediska: Safaga je také známá pro svá lázeňská střediska, která nabízejí širokou škálu procedur pro relaxaci a regeneraci. Můžete si vychutnat masáže, turecké lázně a další.
 5. Výlet do pohoří Eastern Desert: Východní poušť je úžasná oblast s neuvěřitelnou krajinou a přírodou. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete si pronajmout terénní vozidlo a vydat se na prohlídku této krásné oblasti.

Doprava

V Safaze se turisté mohou pohybovat převážně pěšky nebo mohou využít služeb taxíků a místních dopravních společností, jako jsou minibusy nebo autobusy. Mnoho hotelů také nabízí své vlastní dopravní služby. Pokud si turisté chtějí půjčit auto, mohou tak učinit prostřednictvím místních půjčoven.

Při cestování taxíkem nebo jinými dopravními prostředky je doporučeno sjednání ceny předem, aby se zabránilo případným nedorozuměním a příliš vysokým cenám. Pokud si turisté pronajímají auto, měli by být obezřetní na silnicích, protože mnohé z nich nejsou v dobrém stavu a místní řidiči mohou být velmi neohleduplní.

Počasí

Safaga má horké a suché podnebí, s minimálními srážkami. Průměrné teploty se pohybují od 20 °C v zimě až po 35 °C v létě. Nejlepší dobou pro návštěvu Safagy je podzim a zima (září až březen), kdy jsou teploty příjemnější a není takové horko jako v létě. V tuto dobu je také lepší podmínky pro potápění a šnorchlování, protože moře je klidnější a viditelnost je lepší.

Jídlo

Safaga se nachází v provincii Al-Bahr al-Ahmar, která je známá svou tradiční egyptskou kuchyní. Mezi typická jídla patří například:

 1. Ful medames – jedná se o tradiční egyptskou snídani z vařených fazolí, které jsou smíchány s olivovým olejem, citronovou šťávou a kořením.
 2. Koshari – jedno z nejznámějších egyptských jídel skládající se z rýže, těstovin, čočky a cizrny, zalité rajčatovou omáčkou a kořeněné směsí zázvoru, česneku, pepře a koriandru.
 3. Shawarma – plněné arabské pečivo s různými druhy masa (například hovězí, kuřecí, skopové) a zeleninou.
 4. Mezze – malé porce různých předkrmů, jako jsou hummus, baba ganoush, falafel, plněné hroznové listy nebo olivy.
 5. Omáčky a kořenící směsi – kuchyně v Safaze je bohatá na různé druhy omáček a koření, jako je harissa (kořeněná pasta z červené papriky a česneku), tahini (pasta z sezamových semínek), za’atar (směs bylinek) a další. Tyto omáčky a kořenící směsi se často používají jako přísady do jídel nebo k dochucení.

V Safaze se také můžete těšit na čerstvé ryby a mořské plody, které jsou hojně dostupné v místních restauracích.

Bezpečnost

Safaga a okolní oblasti jsou obecně bezpečnými místy pro turisty, ale jako v jakékoli jiné cestovatelské destinaci, je důležité být obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření:

 1. Ujistěte se, že máte s sebou platné cestovní doklady, jako jsou pas a vízum.
 2. Dbejte na své cennosti a nechte je v bezpečí v hotelovém trezoru.
 3. Dbejte na to, co jíte a pijete, a vyhněte se pitné vodě z vodovodu, která není vhodná pro pití.
 4. Pokud cestujete mimo turistické oblasti, měli byste se vybavit vhodným oblečením a zdrojem pitné vody.
 5. Pokud si plánujete pronajmout auto, mějte na paměti, že silniční pravidla se mohou lišit od těch, na které jste zvyklí v České republice.
 6. Berte v úvahu, že v oblasti Safaga se mohou vyskytovat silné větry a vlny, což může mít vliv na plavbu lodí a vodních aktivit.